Güney Amerika’nın incisi Brezilya rehberi

Güney Amerika sınırları içerisinde yer alan Brezilya kıtada yer alan en büyük ve en kalabalık ülkedir. Atlas Okyanusu’na uzun bir kıyısı olan ülke Şili ve Ekvador hariç tüm Güney Amerika ülkeleri ile komşu durumundadır.

01

Birçok kişi Brezilya bayrağında bulunan renklerin ormanlar ile madenleri simgelediğini düşünür fakat aslında bu renkler eskiden görev yapmış olan kraliyet ailelerinin simgesidir. 21 Nisan 1500 tarihinde Pedro Alveras Cabral isimli denizci Hindistan’a gittiğini düşünürken Güney Amerika’yı keşfederek burayı Portekiz kralı adına burayı aldığını ilan etmiştir.

02

Brezilya 195 milyon nüfusu ile birçok ülkeden daha fazla nüfusa sahiptir. Milyonlarca insan bu ülkede yaşarken bir de turist sayısı buna eklenmektedir. Muhteşem şehirleri ve okyanusu ile tatilcilerin uğrak noktası olan Brezilya, her gün turist sayısını artırmaya devam etmektedir.

03

Rio De Janerio

Brezilya’nın en büyük ikinci şehri olan Rio de Janerio ülkenin en bilinen şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehir milyonlarca insanın hayallerini süslemektedir. Rio De Janerio özellikle karnavalları ile ünlü bir şehirdir. Sürekli olarak düzenlenen karnavallara dünyanın her noktasından gelen insanlar katılmaktadır.

04

Yılın en güzel zamanı olan karnaval zamanı şehrin en renkli günlerine sahne olur. Rio Karnavalı çeşitli etkinlikleri içerisinde bulundurur ve karnavala katılan her insan deliler gibi eğlenmeden karnavalın sonunu getirmez.

05

Sabahlara kadar eğlenen ve dans eden insanlar adeta şehrin altını üstüne getirirler. Yılın en renkli ve en eğlenceli günlerine sahne olan Rio Karnavalı için birçok insan gün sayar ve bu karnavalın hayalini kurar. Hem görselliği hem de eğlenceli hayatı ile göz kamaştıran Rio De Janerio yaşamak için mükemmel bir şehirdir.

06

Rio De Janerio şehrinde bulunan Corcovado Tepesi şehre gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Eşsiz güzelliği ve manzarası ile göz kamaştıran bu tepe adeta huzur vermek için yaratılmış bir yerdir. Rio De Janerio şehrine düzenli olarak tatile ya da gezmeye gelen insanlar bu tepeye çıkmadan tatillerini asla bitirmezler. Ayrıca bu civarlarda helikopter turları da düzenlenmektedir.

07

Corcovado Tepesi gibi birçok tepenin arasında bulunan Rio De Janerio şehri kuşbakışı ile bakıldığında da harika bir görüntü sunar. Helikopter ile gezmek de bu yüzden oldukça keyif vericidir ve bu şekilde şehrin her noktası kolayca görülebilir.

08

Sao Paulo

Brezilya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi de Sao Paulo şehridir. Bu şehir ülkenin önemli sanayi merkezleri arasında yer almaktadır. 12 milyonu geçkin bir nüfus sayısı ile Güney Amerika sınırlarında bulunan en büyük şehirdir.

09

Şehirde sanayi dışında tarım da oldukça gelişmiştir. Verimli toprakları ve rakım seviyesi nedeni ile bölgede kahve üretimi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunların yanı sıra şehirde gezilecek bir çok mekan da bulunmaktadır.

10

Örneğin Sao Paulo Museum of Art bu mekanlardan bir tanesidir. Bu müzede birçok sanat eseri sergiye açıktır ve her gün binlerce insan bu müzeyi ziyaret etmektedir. Şehrin ve ülkenin kültürel yönde gelişmesine katkıda bulunan bu müze dünya çapında da oldukça tanınmaktadır.

27-10-2014 07-43-07

Şehirde bulunan Mosteiro De Sao Bento adlı kilise de şehirde görülmesi gereken yerler listesine eklenmelidir. Bu kilise mimarisi ve tasarımı ile göz kamaştırırken dini havası ile de birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir.

27-10-2014 07-43-27

Sao Paulo şehrinde gezilip görülecek yerler işte böyledir. Şehrin kültürünü, tarihini ve muhteşem yemeklerini tamamen keşfetmek için de bir şehir turu oldukça yararlı ve aynı zamanda keyifli olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir