Japonya’ya gidecekler dikkat

Eğer farklı bir kültürü yakından tanımak, yepyeni bir bakış açısı yakalayabileceğiniz keyifli bir yurt dışı seyahati yapmak istiyorsanız Japonya seyahati ile tüm aradıklarınızı bulabilir, keyifli, eğlenceli ve sıra dışı bir tatil yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Asya ülkeleri arasında oldukça popüler olan Japonya teknolojinin başkenti olan Tokyo ile oldukça ünlü. Bu nedenle biz de Japonya seyahatimizin başlangıç noktası olarak Tokyo’yu tercih ettik.

05-09-2014 10-35-23

Ülkenin Tokyo dışında turistler tarafından en çok tercih edilen şehirleri ise sırasıyla Yokohama, Osaka, Hiroşima ve Kyoto.

05-09-2014 10-35-10

Ne Zaman Gidilir?

Japonya seyahati için en uygun zaman genellikle ilkbahar ve sonbahar dönemleri. Dilerseniz bizim tercih ettiğimiz gibi Japonya’nın ünlü kiraz ağaçları olan Sakura ağaçlarının açtığı Mart ve Mayıs arasındaki dönemde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

05-09-2014 10-34-59

İlkbahar döneminde ülkenin neredeyse her yerinde bulunan Sakuraların açması ile etraf tam anlamıyla mis gibi kokuyor ve rengarenk bir görünüm alıyor. Kendi adıma konuşmak gerekirse, sırf bu muhteşem doğal güzelliği görebilmek için bile Japonya’ya gitmek gerektiğini düşünüyorum. Japonya sonbahar döneminde ise ılıman bir havaya sahip oluyor ve tabii ki bu dönemde açık alan gezileriniz için ideal mevsim şartlarını size sağlıyor.

05-09-2014 10-34-50

Japon Mutfağı

Japonların ev sevdiği yemek kesinlikle pilav. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her öğünde pilav yediklerini gördüğünüz zaman şaşırmamalısınız. Pilav dışında, bir ada ülkesi olan Japonya’da deniz ürünleri de sıklıkla tüketilmektedir. Ancak Japon mutfağı da diğer Asya ülkelerinin mutfakları ile benzerlik gösteriyor.

05-09-2014 10-34-29

Japon mutfağının belki de tek farkı yağ ve baharat kullanımının daha az olmasıdır. Kullanılan sebze ve diğer malzemelerin esas tadını kaybetmemesi Japonlar için oldukça önemli anladığımız kadarıyla ve genel olarak sebzeleri mevsiminde taze ve doğal bir şekilde kullanıyorlar ki günümüzde artık hiçbir sebzenin organik olmadığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda gerçekten sağlıklı beslendiğinizi hissedebiliyorsunuz.

05-09-2014 10-34-02

Biz bol bol sebze yemeklerini tercih ettik ancak et yemekleri de tabii ki Japon mutfağında önemli bir yere sahip. Siz de damak zevkinize hitap eden farklı yemek çeşitlerini deneyerek, yeni lezzetler keşfedebilirsiniz.

05-09-2014 10-33-51

Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Japonya sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri, teknolojik gelişmeleri yönlendirmesi ile mutlaka yurt dışı seyahatleri için tercih edilmesi, görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor bana kalırsa. Japonya seyahatiniz sırasında en yeni trendlerin çıkış noktası olan Osaka bölgesini ziyaret etmelisiniz.

05-09-2014 10-33-37

Osaka’da bulunan bir eğlence parkı olan Universal Studios bölgenin en dikkat çekici yerlerinden birisi ve kesinlikle eğlenceli vakit geçirmenize olanak tanıyor.

05-09-2014 10-32-41

Osaka bölgesinde bulunan Osaka Kalesi ise bölgenin tarihi eserleri arasında bulunuyor. Kalenin içerisinde Japon hanedanlarına ait birçok sanat eseri ve belge bulunuyor, kalenin mimarisi ise kesinlikle görülmeye değer.

05-09-2014 10-33-24

Tarihi eserler ilginiz varsa Osaka Kalesini vakit ayırarak ziyaret etmenizi öneriyorum. Eğer Japon halkının günlük yaşamını yakından incelemek istiyorsanız, Tenjinbashi Alışveriş Sokağını ziyaret edebilir, Japon kültürünü yakından görebilirsiniz. Alışveriş sokağında sevdikleriniz için hatıra niteliğinde olan ufak hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz dükkanlarda bulunuyor.

05-09-2014 10-33-08

Dünya kültür mirası olarak görülen Eski Nara Tarihi Anıtları, Himeji Şatosu, Kii Sıradağları, Hiroşima Barış Anıtı, Yakuşima Adası ve Gusuku Kaleleri de tarihi eserlere ilgi duyan turistler için oldukça ilgi çekici turistik noktalar.

05-09-2014 10-32-55

Tabii ki bu saydıklarımın dışında eğlenceli vakit geçirmek için Tokyo gece hayatını da tercih edebilirsiniz. son derece gelişmiş bir şehir olan Tokyo keyifli bir tatil geçirmeniz için birçok olanak sunuyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir