Seyahate çıkmadan önce bunlara dikkat!

İlk olarak eşyalarınızı normal katlamak yerine rulo şekline getirin ve bavulunuzda daha geniş bir yer açın.

1

Küçük kutular alın yanınıza. Bu sayede ayrılması gereken küçük eşyalarınız birbirine karışmamış olur.

2

Şarj kablolarınızı ve kulaklıklarınızı kolay bulacağınız bir yere koyabilirsiniz. Örneğin gözlük kullanıyorsanız gözlük kutusu bu iş için biçilmiş kaftandır.

3

Çoraplarınızı bavula sokmaya çalışmayın; onun yerine yerden kazanmak için terlik veya ayakkabınıza yerleştirin.

4

Bavula giysilerinizi koyarken özellikle gömleğin yakasının bozulmaması için kemerinizi kaylayıp boyuna yerleştirebilirsiniz.

5

Her seferinde yurtdışına giderken diş macununa para vermeyin. Boş macun tüpünü evdekiyle ihtiyacınız kadar doldurun.

6

Şarj kablonuzun bavulunuzda kırılmaması için tükenmez kalemlerde bulunan yayı kabloya geçirin.

7

Google Maps’i internet olmadan kullanacağınız durumlarda size lazım olan haritayı internete bağlıyken arama çubuğuna OK MAPS yazın. Bu bölge artık offline olarak da görüntülenebilecek demektir.

8

Her seferinde suya para vermek yerine boş pet şişeyle güvenlik koridorlarını geçin ve suyunuzu sonrasında kendiniz doldurun. Pek çok Avrupa ülkesinde çeşme suyunun içilebilir olduğunu unutmayın.

9

Eğer şarj adaptörünüzü yanınıza almayı unuttuysanız şarj kablonuz da yeterli olabilir. Bunun için bir TV veya bilgisayar USB soketi işinizi görür.

10

SD kartınızı fotoğraflarla doldurmaya başlamadan önce bir deneme fotoğrafı çekin ve SD kartınızın fotoğrafı kaydettiğine emin olun. Böylece fotoğraf albümleri sırayla kaydedilirken olası kazalardan kurtulmuş olursunuz.

11

Foursquare’i sadece check-in yapmak için kullanmayın. Bulunduğunuz ortamdaki WiFi şifrelerini dahi paylaşanları görebilirsiniz, uyanık olun.

12

Çoklu priz alarak cihazlarınızı aynı anda şarj edebilirsiniz.

13

Son olarak cebinizde kalan bozukları ülkenize dönmeden önce dilencilere verebilirsiniz. Ne de olsa bozuklar Türkiye’de hiçbir işinize yaramayacak ve Türk parasına çeviremeyeceksiniz.

14

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir